Dziś Światowy Dzień Wyborów

Każdego roku w pierwszy czwartek lutego obchodzony jest Światowy Dzień Wyborów (Global Elections Day). To wyjątkowe święto demokracji, w tym roku przypada 6 lutego. W 2005 roku w węgierskim Siófok, Konferencja Światowych Organizacji Wyborczych ustanowiła to Święto jako wyrazisty symbol powszechnego prawa obywateli do udziału w wyborach.

W ten dzień wiele organów wyborczych, w państwach na świecie poprzez organizowanie dyskusji, seminariów i spotkań przypomina swoim obywatelom o tym bardzo ważnym dla nich prawie. Tak też będzie 6 lutego w Toruniu, gdzie pod patronatem honorowym Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego, Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor” działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zorganizuje seminarium naukowe pt. „ Jakie powinny być standardy prowadzenia kampanii wyborczej ?”.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1948 roku ustanowiła prawo do głosowania, i od tamtej pory jest to jedno z podstawowych praw wszystkich ludzi na świecie.

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  06-02-2020 12:22

  Wprowadził:

  Kamil Gierasiński

 • Data modyfikacji

  06-02-2020 14:01

  Wprowadził:

  Kamil Gierasiński

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij